Antalya

İşimi Yönetebiliyorum Projesi Antalya’da!

Küresel rekabetin önemli oyuncularından olan ve Türkiye ekonomisine can veren KOBİ’lerin faaliyetlerini dijital ortama taşımalarına destek olmak amacıyla TÜRKONFED, UNDP ve Visa tarafından hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum” programı 12 Eylül 2019 tarihinde Antalya’da ulusal basın lansmanıyla başladı.

İşimi Yönetebiliyorum Antalya Eğitimi 13-14 Eylül’de 134 KOBİ’ye ulaştı

İçerikleri, Sabancı Üniversitesi’nin hazırladığı KOBİ Profil Araştırması sonuçları doğrultusunda, Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon Merkezi hocaları tarafından geliştirilen İşimi Yönetebiliyorum eğitimleri 13 ve 14 Eylül tarihlerinde, BAKSİFED (Batı Akdeniz Sanayi ve İş dünyası Federasyonu) desteğiyle Antalya Akra Barut Hotel’de gerçekleştirildi.

 

Antalya’nın iş dünyasından farklı sektörlerden toplam 222 KOBİ’nin kayıt olduğu eğitimin ilk gününe 114, ikinci gününe ise 82 yönetici katıldı. Toplamda 2 gün 134 farklı kişinin katıldığı eğitimde KOBİ sektör dağılımları şöyle gerçekleşti:

Eğitim Programının açılışında, Proje ortaklarının konuşmalarının yanı sıra, Ekonomi Gazetecisi Hakan Güldağ’ın moderatörlüğü, Şekerbank, Tarım ve Bireysel Bankacılık Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve Türkiye İş Bankası, Ticari Bankacılık Pazarlama Bölüm Müdürü Ethem Eliaçık’ın katılımı ile “Ekonominin Lokomotifi KOBİ’lerle Geleceğe!” başlıklı, KOBİ’lerin finansa erişimi ve finansal sistemlerinin geliştirilmesi odağında bir panel gerçekleştirildi.

Eğitim süresince, Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon Merkezi’nin deneyimli hocaları tarafından, Girişimcilik, E-Ticaret, Strateji ve İş Geliştirme Planı, Pazara Gitme Planı, Finansal Raporlama, Mali Tahlil ve Finansmana Erişim konularında içerikler katılımcılara aktardı. Ayrıca Optdcom Kurucu Ortağı Serbay Arda Ayzit “Dijitalde Daha Görünür Olmak”; Ödeal Kurucusu ve CEO’su Favzi Güngör ise “E-Ticarette Ödeme Yöntemleri” konularında seminerleri ile eğitime katkı sağladılar. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları, dernek ve federasyon başkanları tarafından takdim edildi. Eğitim kapsamında ankete katılanlar arasında yapılan çekiliş ile 1 kişiye 1.000,00 TL değerinde Hediye Çeki verildi.

İşimi Yönetebiliyorum Projesi’nde daha önce:

Projenin Pilot Eğitimi Nisan ayında Adana’da gerçekleştirilmiştir. Tanıtım toplantısı, bölgenin iş dünyasından 350 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiş, ardından 2 günlük eğitimler 90 kişilik KOBİ yöneticilerine sunuldu.

Gerçekleştirilen eğitimler sonucunda alınan geri bildirimler sonucunda eğitim içerikleri de güncellenmiştir.

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.