Promosyonlar

Promosyonlar, insanlara ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında bilgi vererek satışları artırabilir. Promosyon, kısa süreli olup müşterileri hızlı hareket etmezlerse fırsatı kaçıracaklarına ikna edebilir veya daha uzun vadeli olabilir.

Fırsatlara ve promosyonlara karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Özel fırsatlar sunun

Müşterilerin ürününüzü satın almalarını sağlamanın bir yolu, özel fırsatlar sunmaktır. Bunlar şunları içerebilir:

  • Fiyat indirimleri
  • TBirinin fiyatına iki
  • Bir alana bir bedava
  • Bir alana bir yarım indirim
  • Ücretsiz örnekler
  • Flash satışlar

Ürünlerinizi paketleyin

Müşterilere daha büyük bir değer sunmak için birden fazla ürünü veya hizmeti tek bir fiyatla paketleyebilirsiniz.

Kupon Dağıtma

Kuponlar, işletmenizi tanıtmanın ucuz bir yoludur. Yeni müşteriler çekebilir, belirli bir ürünü satmanıza yardımcı olabilir, mevcut müşterileri ödüllendirebilir ve işletmeniz hakkında bilgi yayabilirler. E-posta kuponları, kupon kodları veya özel davetler olabilirler.

Ücretsiz kargo teklifi

Ürünlerinizi çevrimiçi satıyorsanız, müşterileri daha fazla satın almaya teşvik etmek için belirli bir miktarın üzerindeki alışverişler için ücretsiz kargo sunmayı düşünün.

Çevrimiçi pazar yerlerini düşünün

Çevrimiçi bir pazar, satıcıların ürünlerini potansiyel alıcıların görmesi ve satın alması için yayınlamasına olanak tanır. Ürün satmak için birçok pazar yeri vardır, bu nedenle satış için doğru olanı seçmek ilk adımdır. Sunduğunuz ürünün türü, hedef kitlenizin kim olduğu ve benzer ürünler için hangi sitelerde alışveriş yaptıkları gibi faktörleri düşünün.

Etkinliklere katılın veya ev sahipliği yapın

Daha fazla müşteriye ulaşmak için ürünlerinizi veya hizmetlerinizi endüstri veya yerel topluluk etkinliklerinde satın veya tanıtın. Ürününüzü iş yerinizde tanıtmak için etkinlikler düzenlemek, topluluğunuzdaki diğer kişilerle tanışmanın ve bir takipçi kitlesi oluşturmanın harika bir yoludur. Etkinliğe ev sahipliği yapıyorsanız, hedef müşterileriniz için iyi sonuç verecek bir zamanda planlayın. Kendi başınıza bir etkinliğe ev sahipliği yapmak bütçeniz dahilinde değilse, birbirini tamamlayan ancak rekabetçi olmayan ürün veya hizmetlere sahip diğer yerel işletmelerle ortaklık yapmayı düşünün.

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.